Εχασε στο τέλος στη Μεσσαρά

Ο ΟΑΧ είχε μια εξαιρετική απόδοση στο πρώτο κυρίως ημίχρονο, αλλά στην επανάληψη η Μεσσαρά κατάφερε να φτάσει στη νίκη με σκορ 55-45 στον αγώνα που διεξήχθη την Κυριακή (27/1) το απόγευμα για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος μπάσκετ ανδρών της ΕΚΑΣΚ.

Η ομάδα του Ηλία Κατσιάνου μέχρι και το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου ήταν μπροστά στο σκορ (31-33), ενώ ειδικότερα μέχρι τα μισά του αγώνα βρέθηκε να προηγείται ακόμα και με 13 πόντους διαφορά. Ωστόσο, ένα σερί 24-12 στην τέταρτη και τελευταία περίοδο για τη γηπεδούχο ομάδα, είχε σαν αποτέλεσμα να την οδηγήσει στη νίκη, που είναι η έβδομη στη σεζόν, ενώ το σερί για τον ΟΑΧ διαμορφώνεται πλέον στο 4-9.

Επόμενο παιχνίδι για την Αντισφαίριση είναι πάλι εκτός έδρας, κόντρα στον Ηρόδοτο.

Τα 10λεπτα: 6-13, 15-28, 31-33, 55-45

Μεσσαρά (Δημήτρης Δαριδιανάκης): Ηλιάκης 4(1), Δαριδιανάκης Ε. 9(3), Βασιλείου, Δαριδιανάκης Ι., Κατσαπρακάκης 14(3), Μακράκης 5(1), Χαραλαμπάκης 2, Δαριδιανάκης Γ. 9, Στεφανουδάκης 12(1)

ΟΑΧ (Ηλίας Κατσιάνος): Καλιαμπάκος, Ξενάκης, Καζάνης, Παπαμαστοράκης 15(1), Λυβιάκης 7, Βουρβαχάκης, Στυλιανάκης Κ., Στυλιανάκης Γ., Χιωτάκης, Σαράντης 19(1), Βρεττός, Γεωργιάδης 4