Ηττα στο Λίντο από το Ηράκλειο

Ο ΟΑΧ είχε μια καλή απόδοση απέναντι σε μία από τις δυνατές ομάδες της ΕΚΑΣΚ, ωστόσο δεν μπόρεσε ν’ αποφύγει την ήττα, χάνοντας από το Ηράκλειο με 66-56 για την 18η αγωνιστική.

Το παιχνίδι διεξήχθη στο κλειστό του Λίντο, με το Ηράκλειο να είχε από την αρχή το προβάδισμα. Στην δεύτερη περίοδο, ο ΟΑΧ μείωσε στους 5 πόντους, αλλά στο β’ ημίχρονο, το Ηράκλειο επέβαλε το ρυθμό του, φτάνοντας έτσι στη 12η νίκη του. Από την άλλη, η Αντισφαίριση, που σε αυτό το παιχνίδι είχε στην τεχνική ηγεσία τον Μάνο Μανουσάκη λόγω του ότι ο Ηλίας Κατσιάνος κοουτσάρισε την ομάδα Παίδων Α στο ματς με τον Κύδωνα, είναι στο 6-12.

Πρώτοι σκόρερ για τον ΟΑΧ, οι Παπαμαστοράκης και Σαράντης με 15 και 14 πόντους αντίστοιχα, ενώ για το Ηράκλειο, 15 πόντους πέτυχαν οι Βαμβουκάκης και Σκανδαλάκης.

Τα 10λεπτα: 22-13, 33-28, 51-38, 66-56

Ηράκλειο (Μακράκης): Μαρκόπουλος 8(2), Νταής, Καναράκης 8, Βαμβουκάκης 15(1), Ρωσσίδης, Κίτσος Καλυβιανάκης 11(1), Κουκιαδάκης, Σκανδαλάκης 15(1), Καλατζής 9(1), Σπυριδάκης, Βολιτάκης, Καψάλης

ΟΑΧ (Μανουσάκης): Καλλιαμπάκος, Ξενάκης, Καζάνης 8(1), Παπαμαστοράκης 15(2), Βουρβαχάκης 7, Στυλιανάκης, Σαράντης 14, Βρεττός 3(1), Κοντογιάννης 9