Πρώτη ήττα για φέτος

Την πρώτη του ήττα στην Α2 γνώρισε ο ΟΑΧ, καθώς το Αρκάδι αναδείχτηκε νικητής με σκορ 54-50 στο κρητικό ντέρμπι της 3ης αγωνιστικής.

Η ομάδα του Μάνου Μανουσάκη μπορεί να ήταν μπροστά στο σκορ με 7 πόντους διαφορά στο τέλος του τρίτου 8λεπτου (33-40), αλλά η τέταρτη περίοδος βρήκε την ομάδα του Ρεθύμνου να σκοράρει 21 πόντους έναντι 10 του ΟΑΧ, φτάνοντας έτσι στη νίκη.

Ο ΟΑΧ δεν έπιασε την ίδια καλή απόδοση όπως στα δύο πρώτα ματς της σεζόν, ενώ έχει μεγάλα παράπονα για την διαιτησία των Καρανικόλα, Καταμπρακάκη από το Ηράκλειο.

Διαιτητές: Καρανικόλα, Καταμπρακάκης

Τα 10λεπτα: 10-11, 24-23, 33-40, 54-50

Αρκάδι (Κώστας Πλευράκης): Κουλουρη Μ. 6(1), Κανδεράκη, Θεοδοσουλάκη 17, Ουρανού, Κουλουρή Στ. 2, Σταυριανάκη, Καζά 14, Φοβακη 6, Καλοκύρη, Φραγκελάκη 2, Καούκη 7(1).

ΟΑΧ (Μάνος Μανουσάκης): Πρασιανάκη, Δερμιτζάκη 9(1), Παπαμαρκάκη 2, Σκουμπάκη, Γαλανάκη, Κουφογιάννη 12, Ψυχογιού 15(3), Βασιλογιαννάκη, Χαλυβίδου, Δασκουλίδου 1, Φωτιάδη 4, Δεληγιάννη 7.