Το καλύτερο εκτός έδρας παιχνίδι αλλά η ήττα δεν αποφεύχθηκε

Κάνοντας το καλύτερο εκτός έδρας παιχνίδι, ο Ομιλος Αντισφαίρισης Χανίων δεν κατάφερε να το εξαργυρώσει με την κατάκτηση της νίκης, χάνοντας στις λεπτομέρειες με σκορ 65-61 από την Αγία Παρασκευή.

Η χανιώτικη ομάδα, για την 7η αγωνιστική της Α2, ήταν μπροστά στο σκορ σε όλο το παιχνίδι, έχοντας μια μικρή, πλην σταθερή διαφορά, ωστόσο στα τελευταία κρίσιμα λεπτά η γηπεδούχος Αγ. Παρασκευή κατάφερε να περάσει μπροστά, με συνέπεια να φτάσει στη νίκη. Είναι μια ήττα για τον ΟΑΧ, απρόσμενη έτσι όπως εξελίχθηκε το ματς, παρ’ όλα αυτά, με τέτοιες εμφανίσεις, σίγουρα, η Αντισφαίριση μπορεί να ελπίζει ότι μπορεί να εκπληρώσει το στόχο της και να παραμείνει στην κατηγορία.

Για ένα ακόμα παιχνίδι, η Κουφογιάννη ήταν η πρώτη σκόρερ για τον ΟΑΧ, σημειώνοντας αυτή τη φορά 25 πόντους με 4 τρίποντα, ενώ πολύ καλή απόδοση είχε και η Καζαντζή που σκόραρε 16 πόντους.

Για την Αγ. Παρασκευή, η Πολιτοπούλου με 21 πόντους ήταν η πρώτη σκόρερ.

Τα 10λεπτα: 17-19, 27-30, 45-48, 65-61

Διαιτητές: Κιουλαφάς – Κηπώσης

Αγία Παρασκευή (Αναγνωστόπουλος, Στρατάκος): Πεσκατζίου 2, Γκάνια 6 (2), Γρίσπου 8, Βαμβακά 11, Κλείτσα 4, Πολιτοπούλου 21 (2), Σαπαλίδου, Πετυχάκη 10, Αμήτση, Δαμουλάκη, Κούκη 3

Ο.Α. Χανίων (Κασικτσόγλου, Δημητρουλάκη): Πρασιανάκη, Παπαμαρκάκη, Κασσωμένου 2, Ακρίβου 5, Κουφογιάννη 25 (4), Καζαντζή 16 (4), Ψυχογιού 11 (1), Δασκουλίδου, Σκουμπάκη 2.