Α1 Ανδρών Επιτρ. Αντισφαίριση

Ολοκληρώθηκε στο κλειστό των Χανίων η αγωνιστική του Διασυλλογικού πρωταθλήματος της Α1 κατηγορίας επιτραπέζιας Αντισφαίρισης με την συμμετοχή των ομάδων του Ο.Α.Χ. που ήταν και ο οικοδεσπότης, ΑΕΚ, Α.Σ. ΠΕΡΑ και Ε.Α.ΒΟΧΑΣ.

Οι αθλητές έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό με το τελευταίο χρονικό ματς μάλιστα ανάμεσα στον Ο.Α.Χ. και τον Α.Σ. ΠΕΡΑ να κρίνεται στις λεπτομέρειες με τον Στράτο Δαμιάνη και ενώ το σκορ ήταν στο 3-3 να μην μπορεί να συμμετέχει στο διπλό και την Χανιώτικη ομάδα να πανηγυρίζει τη νίκη.

Το ματς ήταν συναρπαστικό κάτι που αποδεικνύεται και από την διακύμανση του σκορ. Ο Krastev νίκησε τον Αντωνιάδη στο πρώτο game με 3-2 (11-9, 7-11, 10-12,11-6, 11-7). Ο Κορδούτης απάντησε σε 1-1 με 3-2 στα game (9-11, 11-8, 8-11,11-3, 4-11)

Ο Τσιόκας έδωσε προβάδισμα σε 2-1 σετ με 3-1 games κόντρα στον Μαλινάκη (11-8, 11-4,7-11, 11/9). Ισοφάριση για τον ΟΑΧ με τον Κορδούτη 3-1 κόντρα στον Kratstev (12-14, 12-4, 11-9, 9/11) ίσως στο πιο αντίρροπο ματς με τρομερό θέαμα και πινγκ πονγκ υψηλού επιπέδου.

Ο Τσιόκας έδωσε εκ νέου προβάδισμα στον Α.Σ. ΠΕΡΑ καθώς νίκησε τον Αντωνιάδη με 3-0 όμως και εδώ είχαμε μάχες που κρίθηκαν στις λεπτομέρειες και με τα 3 games να κρίνονται στο φινάλε 11-9, 11-9 12-10.

Ο Αντώνης Μαλινάκης έφερε ξανά το ματς στην ισοπαλία με 3-3 σε ματς επίσης για γερά νεύρα ειδικά στα 2 πρώτα games (12-14, 9-11, 6-11)

Στην συνέχεια δεν είχαμε την διεξαγωγή του διπλού καθώς ο Στράτος Δαμιανός αντιμετώπισε πρόβλημα τραυματισμού.