Αντίο 2021 με νίκη για τον ΟΑΧ EAR PLUS

Με νίκη αποχαιρετά το 2021 ο ΟΑΧ EAR PLUS. Η ομάδα του Θάνου Σόφτση κατάφερε να επιβληθεί σ’ ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι που διεξήχθη την Τετάρτη στον Κλαδισό με σκορ 76-72 της Δάφνης Αγίου Δημητρίου.

Ο ΟΑΧ EAR PLUS ολοκληρώνει έτσι με επιτυχία το έτος και ελπίζει να τα πάει ακόμα καλύτερα το 2022, η έλευση του οποίου αναμένεται με πολύ σημαντικά και κρίσιμα παιχνίδια τόσο στο Κύπελλο (ΠΑΣ Γιάννινα) όσο και στο πρωτάθλημα (Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός).

Το παιχνίδι εξελίχθηκε πολύ ενδιαφέρον, με τη Δάφνη να προβάλλει μεγάλη αντίσταση, ειδικότερα στο πρώτο δεκάλεπτο όπου βρέθηκε ν’ αποκτά το προβάδισμα ακόμα και με 8 πόντους (4-16), όμως από την δεύτερη περίοδο και μετά οι γηπεδούχες ανέκαμψαν, ελέγχοντας καλύτερα την άμυνα τους και κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη, που τις διατηρεί ψηλά στην βαθμολογία και μέσα στους στόχους τους.

Το ντεμπούτο της με την φανέλα του ΟΑΧ EAR PLUS πραγματοποίησε η Μόργκαν Πούλινς, σκοράροντας 17 πόντους, ενώ Ροντρίγκες και Χάρις σημείωσαν από 19, συμβάλλοντας σημαντικά στη νίκη για την χανιώτικη ομάδα.

Για τη Δάφνη τους περισσότερους πόντους σημείωσε η Πάτερσον, 26.

Διαιτητές: Χαλαμπαλάκης-Στρέμπας-Σκανδαλάκης

Τα δεκάλεπτα: 19-20, 37-32, 55-49, 76-72

ΟΑ Χανίων EAR PLUS (Θάνος Σόφτσης): Τζουγκράκη, Σαλιάι 10 (2), Πούλινς 17, Παπαδάκη 2, Τσιχλάκη 1, Οικονομάκη 3, Ροντρίγκες 19 (3), Ντέλιτς 5, Χάρις 19 (13 ριμπ.).

Δάφνη Αγ. Δημητρίου (Αντώνης Μπουμπούς): Γκίβενς 11 (3 τρ., 10 ριμπ.), Γεροστέργιου 13 (3), Παγώνη, Πάτερσον 26 (3), Γκριτζά 10 (2), Κούκη 4, Ντάνιελ 8