Εχασαν στις λεπτομέρειες οι Νεανίδες – Ολοκλήρωσαν στην κανονική περίοδο οι Κορασίδες

Στις λεπτομέρειες κρίθηκε το παιχνίδι στο κλειστό γυμναστήριο Κλαδισσού, με τον Ομιλο Αντισφαίρισης Χανίων να γνωρίζει την ήττα με σκορ 39-35 από το Αρκάδι Ρεθύμνου για την 8η αγωνιστική στο πρωτάθλημα Νεανίδων.

Παραπάνω από τους μισούς πόντους για την Αντισφαίριση σημείωσε η Παπαδοκοκολάκη (20), ωστόσο τελικά το ροζ φύλλο κατέληξε στη φιλοξενούμενη ομάδα.  Επόμενο παιχνίδι είναι απέναντι στον ΟΦΗ, εκτός έδρας.

10λεπτα: 10-7, 20-16 (ημιχρ.), 27-26, 35-39

ΟAX (Μιχ. Κασικτσόγλου): Πρασιανάκη 4, Δερμιτζάκη 2, Σκορδυλάκη 3 (1), Δασκουλίδου 3 (1), Σκουμπάκη, Αρβελάκη, Βασιλογιαννάκη 2, Παπαδοκοκολάκη 20 (2), Ρουμελιώτη 1, Χατζάκη, Δασκαλάκη.

ΟΙ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

Οσον αφορά το πρωτάθλημα Κορασίδων, η κανονική διάρκεια ολοκληρώθηκε με τη διεξαγωγή της 14ης αγωνιστικής και τον Ομιλο Αντισφαίρισης Χανίων να παίρνει άνευ αγώνος τη νίκη επί του ΑΟΑΝ. Ετσι, στην τελική βαθμολογία, ο ΟΑΧ τερματίζει στη 2η θέση με συγκομιδή 21 βαθμών, αποτέλεσμα εννέα νικών και τριών ηττών.

Απομένει η πραγματοποίηση της κλήρωσης για το μίνι πρωτάθλημα 6 αγωνιστικών που θα επακολουθήσει και όπου αναμένεται να προκύψει ο πρωταθλητής. Εκτός του ΟΑΧ, αντίπαλοί του είναι ο ΟΦΗ, ο Εργοτέλης και το Αρκάδι.