Για τρία 10λεπτα κόντραραν τον Εργοτέλη

Ο Ομιλος Αντισφαίρισης Χανίων δεν κατάφερε να αντισταθεί απέναντι στον πρωτοπόρο Εργοτέλη χάνοντας με σκορ 51-39 στο Κλειστό γυμναστήριο Κλαδισσού για την 11η αγωνιστική του παγκρήτιου πρωταθλήματος μπάσκετ Κορασίδων.

Παρόλα αυτά, για τρία 10λεπτα, οι νεαρές παίκτριες της Φρόσως Δημητρουλάκη κατάφεραν να κοντράρουν τον αήττητο Εργοτέλη, συμβαδίζοντας σχεδόν στο σκορ. Απόδειξη ότι το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 23-27 για τις Ηρακλειώτισσες και το 3ο 10λεπτο με 33-38. Ωστόσο με επί μέρους σκορ 6-13 στην 4η και τελευταία περίοδο διαμορφώθηκε το τελικό 39-51, νίκη που είναι η 10η συνεχόμενη για τον Εργοτέλη στο πρωτάθλημα.

Διαιτητές: Ξυλάς – Μπουζουνιεράκης

Τα 10λεπτα: 12-13, 23-27 (ημιχρ.) 33-38, 39-51

O.A. Xανίων (Φρόσω Δημητρουλάκη): Πρασιανάκη 3, Δερμιτζάκη, Σκορδυλάκη 12, Μαθιουδάκη, Ρουμελιώτη 5, Σκουμπάκη, Αρβελάκη, Βασιλογιαννάκη 5, Παπαδοκοκολάκη 14, Δασκουλίδου, Χατζάκη, Δασκαλάκη.