Ηττα στη Χερσόνησο για την ανδρική ομάδα

Στη Χερσόνησο βρέθηκε το απόγευμα της Δευτέρας ο Ομιλος Αντισφαίρισης Χανίων, δίνοντας το εξ αναβολής παιχνίδι για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος Ανδρών της ΕΚΑΣΚ απέναντι στην Πεδιάδα.

Η ομάδα του Ηλία Κατσιάνου προσπάθησε για το καλύτερο δυνατό, αλλά δεν κατάφερε ν’ αποφύγει την ήττα, χάνοντας με το τελικό σκορ 65-52. Αξιο αναφοράς ωστόσο είναι το γεγονός ότι μέχρι το ημίχρονο οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, αλλά το ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου έδωσε την ευκαιρία στην Πεδιάδα να “ανοίξει” τη διαφορά και εν τέλει να φτάσει στη νίκη.

Οι Σαράντης με 15, Κοντογιάννης με 13 και Παπαμαστοράκης με 12 πόντους ήταν οι πρώτοι σκόρερ για τον ΟΑΧ, ενώ η Πεδιάδα είχε σε μεγάλη μέρα τον Πετράκη που σταμάτησε στους 22 πόντους με 6 τρίποντα.

Τα 10λεπτα: 11-13, 31-30, 48-34, 65-52

Πεδιάδα ΑΟΧ (Χρήστος Μαυρόπουλος): Δ. Σταθάκης 19 (1), Πορταλάκης, Μεταξωτός 8, Κουτρούλης 3 (1), Α. Σταθάκης, Καραγιαννάκης 2, Δραγάζης 6 (2), Τσαμπάλας, Ελτρούλ, Τσαφαντάκης 3, Πετράκης 22 (6), Χαμαλάκης 2.

Ο.Α. Χανίων (Ηλίας Κατσιάνος): Ξενάκης 5 (1), Καζάνης 1, Παπαμαστοράκης 12 (1), Βουρβαχάκης 2, Κ. Στυλιανάκης, Γ. Στυλιανάκης, Φυτράκης 4, Σαράντης 15 (2), Βρεττός, Κοντογιάννης 13.