Ηττα στην πρεμιέρα για την ανδρική ομάδα

Πραγματοποιήθηκε η πρεμιέρα για τον Ομιλο Αντισφαίρισης Χανίων σε επίπεδο ανδρών στο πρωτάθλημα μπάσκετ της ΕΚΑΣΚ. Η ομάδα του Ηλία Κατσιάνου μετά από πολλά χρόνια επέστρεψε στις επάλξεις, διεκδικώντας το πρώτο της νικηφόρο αποτέλεσμα απέναντι στο Ακρωτήρι, χάνοντας τελικά με σκορ 59-57 στον αγώνα που διεξήχθη το Σάββατο το βράδυ στο κλειστό γυμναστήριο στο Καμπάνι.

Ο ΟΑΧ μπορούσε να έχει πάρει τη νίκη, αλλά οι λεπτομέρειες στα τελευταία λεπτά στοίχισαν, με συνέπεια έτσι η χρονιά να ξεκινά με ήττα.

Πρώτος σκόρερ για την Αντισφαίρισης αλλά και στο παιχνίδι, ο Σαράντης που σημείωσε 29 πόντους με 4 τρίποντα. Για το Ακρωτήρι, πρώτος σκόρερ ήταν ο Κολιόπουλος με 19 πόντους και 4 τρίποντα.

Τα 10λεπτα: 20-12, 28-28, 45-42, 59-57

Ακρωτήρι (Θανάσης Αζάς): Αζάς, Πεντάρης 10, Μπασιάς Ι., Νακόπουλος, Μαυρεδάκης, Μπασιάς Ε. 4, Κολιόπουλος 19(4), Μαρινάκης 10(1), Μπόχτης 14(1), Μήλας 2

ΟΑΧ (Ηλίας Κατσιάνος): Μπολανάκης, Φυτράκης, Καζάνης 5, Βρεττός, Δεληδήμος, Κοντογιάννης 8, Παπαμαστοράκης 11(2), Στυλιανάκης Κ., Στυλιανάκης Γ., Σαράντης 29(4), Βουρβαχάκης 3