Ηττα στις λεπτομέρειες από τον Φάρο Κερατσινίου

Μια πικρή ήττα γνώρισε ο Ομιλος Αντισφαίρισης Χανίων χάνοντας σε ένα παιχνίδι που είχε κριθεί ως σημαντικό από τον Φάρο Κερατσινίου.

Το παιχνίδι κρίθηκε ουσιαστικά στις λεπτομέρειες, με τα κορίτσια του Φάρου να επικρατούν με 50-48 κι αφού στην τελευταία φάση του αγώνα (στα 13’’), ο ΟΑΧ δεν μπόρεσε ν’ αξιοποιήσει την επίθεση, μιας και η μπάλα ήταν δικιά του.

Από εκεί και πέρα, ο ΟΑΧ είχε καταφέρει να κάνει μια σημαντική επιστροφή στο ματς, αφού ενώ βρέθηκε να χάνει στο ημίχρονο με 7 πόντους διαφορά (21-28), που ήταν και η μέγιστη για τον Φάρο, βρέθηκε να προηγείται στο 25ο λεπτό με 32-31. Τελικά, το 3ο 10λεπτο ολοκληρώθηκε με τις δυο ομάδες να είναι ισόπαλες στο σκορ με 32-32, ενώ στο 4ο και τελευταίο που ακολούθησε, οι παίκτριες του Φάρου Κερατσινίου αποδείχτηκαν πιο σοβαρές, καταφέρνοντας έτσι να φτάσουν στη νίκη.

Η Ψυχογιού με 14 πόντους και η Καρακασίδου με 13 ήταν οι πρώτες σκόρερ για κάθε ομάδα.

Ο.Α. Χανίων-Φάρος Κερατσινίου 48-50

Διαιτητές: Μαρτινάκος-Μελισσάρης

Τα 10λεπτα: 11-16, 21-28, 37-37, 48-50

ΟΑΧ (Μάνος Μανουσάκης): Πρασιανάκη, Δερμιτζάκη 2, Παπαμαρκάκη 5(1), Δρικάκη, Βασιλογιαννάκη, Κουφογιάννη 8, Ψυχογιού 14, Δασκαλάκη, Σκουμπάκη, Δασκουλίδου 10, Φωτιάδη 2, Δεληγιάννη 7.

Φάρος Κερατσινίου (Σταυρούλα Πρασσά): Γραμματικού, Καρακασίδου 13, Χόντο 6(2), Ταντουρόφσκα 11, Παπαιωάννου, Κοντραφούρη 10, Ισκιόγλου 10, Κουτσοδήμου.