Ηττα στο Μοσχάτο από το Π. Φάληρο

Δεν μπόρεσε να συνοδευτεί με επιτυχία η αποστολή του Ομίλου Αντισφαίρισης Χανίων κόντρα στο Παλαιό Φάληρο για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 εθνικής κατηγορίας μπάσκετ γυναικών. Η ομάδα της Φρόσως Δημητρουλάκη γνώρισε την ήττα στο κλειστό γυμναστήριο του Μοσχάτου με σκορ 65-50, μην καταφέρνοντας έτσι να φτάσει για φέτος στη δεύτερη επιτυχία της.

Ειδικότερα, η καλή προσπάθεια του 3ου δεκαλέπτου δεν στάθηκε αρκετή προκειμένου να χαρίσει το ροζ φύλλο αγώνα στον ΟΑΧ, διάστημα στο οποίο είχε καταφέρει να ανατρέψει μια διαφορά 10 πόντων (37-27 στο ημίχρονο) και να την φέρει στο 43-42. Στην 4η και τελευταία περίοδο το Παλαιό Φάληρο ήταν καλύτερο και με επί μέρους σκορ 22-10 έφτασε στη νίκη με το τελικό 65-50.

Πρώτη σκόρερ για τον ΟΑΧ η Σταχτιάρη με 20 πόντους ενώ από 11 σημείωσαν η Γαλητσιάνου και η Μοσχοπούλου.

Επόμενο παιχνίδι στις 10 Ιανουαρίου απέναντι στον Έσπερο, τον οποίο η Αντισφαίριση θα φιλοξενήσει στα Χανιά.

Διαιτητές: Παπαδημητρόπουλος, Αντωνίου

Τα 10λεπτα: 23-12, 37-27 (ημιχρ.), 43-42, 65-50

Παλαιό Φάληρο (Κούτσης, Αλεξανδρόπουλος): Παναγιωτονάκου 5 (1), Καβαλάρη 10 (1), Νεαρχάκου 5 (1), Πριόνα 11, Φλώκα 3, Μοίρα 15, Ψυχογιού 2, Γκαγκανάτσου, Κατσιμάρδου 5, Χαϊκάλη 9, Τζάρου

Ο.Α. Χανίων (Φρ. Δημητρουλάκη): Καραβέλη 1, Πρασιανάκη, Κασωμένου 1, Μπρέλλου 4, Φουράκη, Σταχτιάρη 20, Ζουμαδάκη, Σκορδυλάκη, Χαραλαμπάκη, Γαλητσιάνου 11 (3), Μοσχοπούλου 11, Βαρυπατάκη 2.