Στα Χανιά το σαββατοκύριακο 5-6/11 το πανελλήνιο ανοικτό πρωτάθλημα “Χανιά 2016”
Πινγκ πονγκ
02 Νοεμβρίου, 2016
![](https://oaxania.gr/wp-content/uploads/2016/11/Afisa-panellinio-Ping-pong.jpg)
Μια πολύ σημαντική διοργάνωση για το πινγκ πονγκ φιλοξενείται το ερχόμενο σαββατοκύριακο στα Χανιά. Πρόκειται για το πανελλήνιο ανοικτό πρωτάθλημα “Χανιά 2016” που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 5 και την Κυριακή 6 Νοεμβρίου στο κλειστό γυμναστήριο Κλαδισσού.
Διοργανωτής είναι ο Ομιλος Αντισφαίρισης Χανίων, η Περιφερειακή Ενότητα Χανίων, ο Δήμος Χανίων και η Ελληνική Φίλαθλη Ομοσπονδία Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης.
Συνολικά στους αγώνες αναμένεται να δώσουν το παρών περίπου 100 αθλητές και αθλήτριες από 30 συνολικά σωματεία από όλη την Ελλάδα.