Στη Χερσόνησο για το World Table Tennis for Health η Κική Ερηνάκη
Πινγκ πονγκ
02 Νοεμβρίου, 2023
![](https://oaxania.gr/wp-content/uploads/2023/11/Erinaki-xersonisos-3.jpg)
Με την παρουσία της Κικής Ερηνάκη με την ιδιότητα του μέλους της οργανωτικής επιτροπής των αγώνων ξεκίνησε στην Χερσόνησο Ηρακλείου το παγκόσμιο πρωτάθλημα πάρκισον και αλτσχάιμερ (World Table Tennis for Health).
Η διοργάνωση ξεκίνησε με την τελετή έναρξης, στην οποία έδωσε το παρών ο πρόεδρος της ΕΦΟΕπΑ, Κωνσταντίνος Παπαγεωργίου.
Υπενθυμίζεται ότι το παγκόσμιο πρωτάθλημα θα διαρκέσει μέχρι την Κυριακή 5 Νοεμβρίου.
Μαζί με την κυρία Ερηνάκη, τα υπόλοιπα μέλη της οργανωτικής επιτροπής είναι οι Κώστας Παπαγεωργίου, Βαγγέλης Τέρπος, Ξένια Στάθη και Δρ. Γιάννης Ασλανίδης.