Τρίτη ήττα για τις Νεανίδες

Την τρίτη ήττα για το παγκρήτιο πρωτάθλημα μπάσκετ Νεανίδων γνώρισε ο Ομιλος Αντισφαίρισης Χανίων, χάνοντας την Κυριακή το μεσημέρι στο κλειστό γυμναστήριο του Κλαδισσού με σκορ 70-46 από τον Εργοτέλη.

Το παιχνίδι εξελίχθηκε με τον ΟΑΧ να πραγματοποιεί καλή εμφάνιση στο 1ο 10λεπτο με τη διαφορά στο σκορ να ήταν στους 5 πόντους για τον Εργοτέλη, αλλά στη συνέχεια οι φιλοξενούμενες με επί μέρους σκορ 5-16 “άνοιξαν” τη διαφορά στο 19-35, που ήταν το σκορ ημιχρόνου. Στο 3ο 10λεπτο, ο ΟΑΧ μείωσε τη διαφορά στους 9 πόντους, αλλά στην 4η και τελευταία περίοδο ο Εργοτέλης ήταν πολύ αποτελεσματικός καταφέρνοντας έτσι να φτάσει σε μια άνετη επικράτηση.

Τα 10λεπτα: 14-19, 19-35 (ημιχρ.), 38-49, 46-70

Ο.Α. Χανίων (Φρόσω Δημητρουλάκη): Πρασιανάκη 10, Δερμιτζάκη 1, Σκορδυλάκη 11 (2), Μαθιουδάκη, Ρουμελιώτη 2, Αικατερίνη, Βασιλογιαννάκη, Ζουμαδάκη, Παπαδοκοκολάκη 21 (1), Χατζάκη, Δασκουλίδη, Δασκαλάκη